Menu
Fronius IGNIS 150 Set

PRÍSLUŠENSTVO V CENE AKČNÁ CENA 3 ROKY ZÁRUKA

990 € 42%
IGNIS– flexibilný zvárací systém Fronius na elektródové zváranie. Čítajte viac

990 € s DPH

570 €

475 € bez DPH

HomeCredit - splátková kalkulačka

Výrobca: Fronius

Popis

pdf 

Prospekt Fronius IGNIS 150/180

Návod na obsluhu IGNIS 150/180

 

S každou elektrickou sieťou vždy ten najlepší výsledok
Vo veľmi nepriaznivých podmienkach, či už v úzkych priestoroch, vonku alebo vnútri, vždy dokonalý zvarový spoj – to umožňuje kompaktný produktový rad Ignis.

Stabilný elektrický oblúk aj pri dlhých sieťových vedeniach alebo kolísaní napätia – s Ignis 150/180 je to realita.

Robustný zvárací systém na zváranie obaľovanou elektródou vždy poskytuje perfektný výsledok, či už pri nestabilných pomeroch siete, v generátorovom režime alebo pri veľkom akčnom rádiuse. Vďaka tomu je Ignis ideálnym spoločníkom – predovšetkým na stavbách, pri opravách a údržbe v priemysle a v poľnohospodárstve, ako aj v súkromnej dielni.

 

HLAVNÉ VÝHODY:

Mobilný a odolný
S hmotnosťou len 6,5 kg (Ignis 150) resp. 8,8 kg (Ignis 180) sú oba modely skutočne ľahkou váhou, čím sa optimálne hodia aj na mobilné použitie. Robustná konštrukcia zariadení, ako aj integrovaný filter z nehrdzavejúcej ocele zabezpečujú aj pri náročných zváračských úlohách v exteriéri alebo v nestálych poveternostných podmienkach spoľahlivú ochranu.

 

Plný výkon aj pri dlhých sieťových vedeniach
Perfektné výsledky zvárania aj so sieťovými vedeniami do 100 metrov sú so systémom Ignis 150/180 samozrejmosťou. To okrem iného umožňuje integrovaná technológia PFC (Power Factor Correction, korekcia účinníka). Vďaka tomu zariadenia pracujú obzvlášť energeticky efektívne a minimalizuje sa rušivé spätné pôsobenie do elektrickej siete.

 

Jednoduché a intuitívne ovládanie
Intuitívna koncepcia obsluhy a indikácia na displeji so 7 segmentmi umožňujú rýchle načítanie nastavených parametrov a uľahčujú manipuláciu. Používateľské rozhranie je tiež dobre chránené pred poškodením a vonkajšími vplyvmi, pretože je posunuté mierne dovnútra.

 

Množstvo variantov s prídavnou funkciou
Modely Ignis TIG umožňujú vstup do mobilného zvárania TIG, ako aj pohodlné ovládanie pomocou diaľkového ovládania. Ignis 180 je k dispozícii aj vo variantoch pre jednotlivé krajiny, a preto ho možno používať aj v regiónoch s rôznym sieťovým napätím.

 

Systém Ignis - okrem robustného telesa a jednoduchej intuitívnej obsluhy Ignis disponuje aj množstvom funkcií, ktoré používateľovi uľahčujú elektródové zváranie: HotStart, SoftStart alebo Anti-Stick pomáhajú pri spustení zvárania, ako aj počas procesu zvárania. Funkcia MMA-Puls umožňuje krajšie zvarové spoje a ešte rýchlejšie zváranie.

 

ignis 

 

ELEKTRÓDOVÉ ZVÁRACIE FUNKCIE:

HotStart - pre ľahšie zapálenie elektródy sa pri zapaľovaní na zváracom systéme na zváranie obaľovanou elektródou na zlomok sekundy zvýši prúd. Funkcia HotStart bola špeciálne vyvinutá na zváranie s rutilovými a celulózovými elektródami.

SoftStart - táto funkcia zaisťuje na začiatku zvárania stabilný elektrický oblúk a bola vyvinutá špeciálne pre bázické elektródy, ktorými sa zvára pri nízkom zváracom prúde.

Anti-Stick - zabraňuje vyžíhaniu elektródy: Ak sa elektróda počas ručného oblúkového zvárania zlepuje – čo zodpovedá skratu – výstupný výkon zváracieho systému sa okamžite vypne.

MMA Pulse  - krajšie zvarové spoje a ešte rýchlejšie zváranie vďaka funkcii MMA-Pulse – predovšetkým v nútených polohách.

TrackingArc - funguje ako „baterka": Zapálenie elektrického oblúka len s ôsmimi ampérmi uľahčuje vyhľadanie presnej štartovacej polohy pri opätovnom zapálení na konci zvárania alebo po výmene elektródy. Takto sa vyhnete chybám pri zváraní, ako sú napríklad nedostatočne vyplnené koncové krátery alebo vrubový účinok, ako aj nepríjemnému dodatočnému opracovaniu. Funkcia TrackingArc sa špeciálne hodí na aplikácie, pri ktorých sa nepoužíva automatická zváračská kukla alebo štít.

 

fronius tig 

ZVÁRACIE FUNKCIE TIG:

TIG Comfort Stop  - zabraňuje nepríjemnému odtrhávaniu elektrického oblúka na konci zvárania: Po ukončení zvárania sa zvárací prúd automaticky vypne – po cielenej zmene dĺžky elektrického oblúka. Zaisťuje to lepší výsledok zvárania v oblasti koncového krátera, pretože aj plynová ochrana zostáva zachovaná.

Systém Multilock TIG - jednoduché a flexibilné zváranie: Systém Multilock ponúka množstvo rôznych a vymeniteľných tiel zváracích horákov v rôznych dĺžkach a uhloch.

 

fronius

 

INTUITÍVNA KONCEPCIA OBSLUHY
Prehľadná koncepcia obsluhy a indikácia na displeji so 7 segmentmi na používateľskom rozhraní umožňujú rýchle načítanie nastavených parametrov a uľahčujú manipuláciu.

ignis

Technológie určené na dnes, zajtra a pozajtra

Je to vo vašich rukách
Dlhá životnosť: produktový rad Ignis je vyrobený ako trvalo udržateľný. Kvalitný filter z nehrdzavejúcej ocele vo vnútri zariadenia, robustné teleso a vzdialenosť 3,5 cm od podlahy garantujú dlhú životnosť zváracieho systému.

Energeticky efektívny: integrovaná technológia PFC (Power Factor Correction) aj pri dlhých sieťových vedeniach zabezpečuje minimálne straty energie. Vďaka tomu zariadenia Ignis pracujú obzvlášť energeticky efektívne a minimalizuje sa rušivé spätné pôsobenie do elektrickej siete. Voliteľne nastaviteľná automatická funkcia Time Shutdown (300 s alebo 900 s) okrem iného zaisťuje, že v pohotovostnom režime sa cennou energiou neplytvá.


Aktualizovateľný: celkom jednoducho a rýchlo sa prostredníctvom USB dajú dopĺňať funkcie alebo načítavať dôležité systémové informácie. Prípojka USB sa pritom nachádza chránená vo vnútri telesa a nedochádza k jej narušeniu ani pri náročných aplikáciách.

 

Technické údaje:

 • Sieťové napätie -20 %/+15 %, 50/60 Hz  230v
 • Príkon    5,52 kVA
 • Cos φ   0,99 (150 A)
 • Zvárací prúd minimálny 10 A
 • Zvárací prúd maximálny 150 A
 • Rozsah pracovného napätia min. 20,4 V
 • Napätie chodu naprázdno 96 V
 • Krytie IP23
 • Elektróda/rozsah zváracieho prúdu pri 10 min/40 °C    150 A (Z 35 %)
 • Elektróda/rozsah zváracieho prúdu pri 10 min/40 °C    110 A (Z 60 %)
 • Elektróda/rozsah zváracieho prúdu pri 10 min/40 °C     90 A (Z 100 %)
 • Rozmer / Dĺžka 365 mm
 • Rozmer / Šírka 130 mm
 • Rozmer / Výška 285 mm
 • Hmotnosť 6,5 kg

 

Príslušenstvo v cene:

 

Doplnkové informácie

Kategória: Invertory MMA
Sieťové napätie: Jednofázové 1x230V
Typ: Zváračky na elektródu MMA
Varianta: Samostatné stroje
Vybrané kategórie: Zváračky
Diskusia 0

Žiadne komentáre

Nový komentár

Hodnotenie 0

Hodnotenie produktu

4.5/5

Pridať

Žiadne komentáre

Fronius IGNIS 150 Set
Fronius IGNIS 150 Set

570 €

475 € bez DPH

Súvisiace produkty

Najpredávanejšie produkty v tejto kategórii

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

Nový komentár

Kontrolný kód

i

Cena za dopravu

Objednaný tovar zasielame Slovenskou poštou, prípadne je možnosť zrýchlenej dopravy prostredníctvom kuriéra DPD, alebo cez spoločnosť Packeta Slovakia (Zásielkovňa), kde si môžete vybrať najbližšie výdajné miesto. Taktiež si môžete Váš tovar vyzdvihnúť na prevádzke NEBEX s.r.o. (Bratislavská 7, 949 01 Nitra) bez poplatkov.

posta  packeta dpd

 

Pri objednávke tovaru nad 150 EUR s DPH Vám nebudeme účtovať cenu za dopravu v rámci SR

Platí do konca júna 2024 !

 

Poplatky za dopravu pri objednávke do € 149,99 s DPH
Spôsob dopravy Cena s DPH
Osobný odber zadarmo
Slovenská pošta (2-3 prac.dni) € 5,40
Kuriér DPD / SK (1-2 prac.dni) € 3,90
Packeta / SK (1-2 prac.dni)  € 4,20
Kuriér / EU (2-7 prac. dní) € 12,00
Dobierka € 1,20

 

  

Podmienky Packeta Slovakia (Z-BOX):

 • Min.rozmery: 10x7x1 cm
 • Max. hmotnosť zásielky: 15 kg
 • Max. rozmery: 80x60x90 cm

Podmienky Packeta Slovakia (Z- Point Odberné miesto):

 • Min. rozmery: 10x7x1 cm
 • Max.hmotnosť zásielky: 15 kg
 • Max. rozmer jednej strany zásielky: 120 cm
 • Max. súčet rozmerov všetkých troch strán zásielky: 150 cm
 • Max. výška dobierky a poistenia: 700 Eur s DPH

 

Podmienky Slovenská pošta:

 • Max. hmotnosť zásielky: 10kg
 • Max. rozmer: 200 cm pre ktorýkoľvek z rozmerov alebo 300cm pre súčet dĺžky a najväčšieho obvodu meraného v inom smere ako dĺžka.
 • Max. výška dobierky je 499 Eur s DPH.

 

Podmienky kuriér DPD:

 • Max. hmotnosť: 31,5kg
 • Max. rozmer jednej strany zásielky: 175cm
 • Max. obvodová dĺžka: 300cm
 • Max. výška dobierky: 1660 Eur s DPH

 

 

 

Spôsob platby

Úhrada tovaru osobne na pobočke:

Tovar môžete uhradiť v hotovosti alebo platobnou kartou. Platba cez platobné karty je možná iba kartami VISA, Electron, MasterCard alebo Maestro.

 

Úhrada tovaru vopred prevodom (proforma faktúra):

Tovar môžete uhradiť vopred na základe proforma faktúry. Náš obchodník Vás bude kontaktovať ohľadom potvrdenia objednávky a následne Vám zašle proforma faktúru, ktorú uhradíte v prospech nášho slovenského bankového účtu. Ako náhle bude platba poukázaná v prospech účtu, automaticky Vám odošleme objednaný tovar a informujeme Vás o tom emailom. V prípade, že úhrada objednaného tovaru nebude poukázaná v prospech nášho bankového účtu do 5-tich dní, objednávka bude automaticky stornovaná.

 

Bankové spojenie:

vub

Všeobecná úverová banka, a.s.

Číslo účtu: 2931376451/0200

IBAN: SK0902000000002931376451

SWIFT/BIC: SUBASKBX

Variabilný symbol: ako VS uveďte prosím číslo faktúry ktorú Vám zašleme následne na e-mail.

 

Úhrada tovaru na dobierku:

Tovar a dobierečné uhradíte kuriérovi v hotovosti pri doručení tovaru na Vašu dodaciu adresu, v prípade zvolenia Slovenskej pošty v hotovosti na príslušnej pobočke pošty. Cena dobierky je 1,20 Eur s DPH.

 

Úhrada online platobnou kartou:

Za tovar môžete zaplatiť online Vašou platobnou kartou prostredníctvom služby eCard VÚB. VÚB eCard predstavuje dynamický a bezpečný spôsob prijímania platobných kariet pre obchodníkov prevádzkujúcich internetové obchody. Riešenie podporuje a je plne certifikované kartovými asociáciami na báze štandardov 3D Secure - MasterCard SecureCode™ a Verified by VISA. Obchodník neprichádza do styku z citlivými údajmi o platobnej karte.

 

Nákup na splátky:

Tovar si môžete zakúpiť aj na splátky prostredníctvom spoločnosti Home Credit. Nepotrebujete žiadneho ručiteľa, iba osobné doklady na overenie totožnosti. Viac informácii nájdete tu.

Potrebujete poradiť?

AKČNÁ PONUKA !

AKČNÁ PONUKA !

Zváracej techniky a príslušenstva

Viac

portwest

cxs

Naposledy prezerané produkty

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

IG

 

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať